Wanneer moet u aangifte doen van bpm?
Koopt u in Nederland een nieuwe personenauto of een nieuwe motor? Dan doet de importeur aangifte voor u en hij betaalt de bpm voor u. In bepaalde situaties moet u zelf aangifte doen en de bpm betalen.
Pas nadat aangifte is gedaan en bpm is betaald, registreert de RDW de auto of de motor (kenteken afgeven).
Koopt u een bestelauto en voldoet u niet aan de voorwaarden van de ondernemersregeling? Dan stuurt de Belastingdienst u een aangifte na de registratie door de RDW.
U moet aangifte doen en bpm betalen in de volgende gevallen:
- U koopt in het buitenland een personenauto of een motor. U wilt de auto of motor gebruiken op de openbare weg in Nederland.
- U koopt (in Nederland of in het buitenland) een bestelauto en u voldoet niet aan de voorwaarden van de ondernemersregeling.
- U bouwt een bestelauto om tot personenauto. U wilt hiermee gaan rijden op de openbare weg in Nederland.
- U hebt een personenauto, motor of bestelauto (in gebruik genomen op of na 1 juli 2005) met een buitenlands kenteken.
- U hebt een personenauto, motor of bestelauto met een buitenlands kenteken gehuurd of geleaset. En de periode genoemd in het huur- of leasecontract is niet langer dan 4 jaar. Dan betaalt u alleen bpm over de huur- of leaseperiode.
- U hebt de motor van uw personenauto binnen drie jaar na inschrijving in het kentekenregister in een zodanige staat gebracht dat de CO2-uitstoot hoger is dan de CO2-uitstoot waarover belasting is betaald.
