Als u arbeidsgehandicapt bent en u start een onderneming, dan kunt u in sommige gevallen in aanmerking komen voor een speciale lening van UWV. Ook kan UWV voor u garant staan bij een bank of een andere financiƫle instelling, de zogenoemde borgstelling. De lening of borgstelling kunt u aanvragen bij UWV.
Als u een WWB-uitkering of een werkloosheidsuitkering ontvangt, kunt u als (startende) ondernemer onder bepaalde voorwaarden in aanmerking komen voor een starterskrediet of een zogenoemde Besluit bijstandverlening zelfstandigenuitkering (Bbz-uitkering) op grond van het Besluit bijstandverlening zelfstandigen. Het starterskrediet en de Bbz-uitkering kunt u aanvragen bij de gemeentelijke sociale dienst in uw woonplaats. Vraag het krediet of de uitkering tijdig aan, want de behandeling kan enige tijd duren.
Let op!
Als u een levensvatbare onderneming hebt, maar u verkeert in tijdelijke financiƫle problemen, dan komt u mogelijk in aanmerking voor een uitkering voor levensonderhoud (in de vorm van een renteloze lening) en/of voor bedrijfskapitaal (in de vorm van een rentedragende lening) op grond van het Bbz.
