Voorbeeld: alleenstaande met € 1.250.000 vermogen
U bent alleenstaand en hebt € 1.250.000 vermogen. U hebt geen schulden.
Uw grondslag sparen en beleggen is dan € 1.250.000 - € 25.000 heffingsvrij vermogen = € 1.225.000.
Wij berekenen uw voordeel aan de hand van de schijven in box 3.
Volgens de Tabel berekening voordeel uit vermogen over 2017, valt
€ 75.000 in de 1e schijf,
€ 900.000 in de 2e schijf en
€ 250.000 in de 3e schijf.
Schijven in box 3 | Totaalbedrag in schijf | Verdeling bedrag in schijf | Percentage | Voordeel |
---|---|---|---|---|
1 | € 75.000 | 67% x € 75.000 =
€ 50.250 |
1,63% x € 50.250 | € 819 |
1 | € 75.000 | 33% x € 75.000 =
€ 24.750 |
5,39% x € 24.750 | € 1.334 |
2 | € 900.000 | 21% x € 900.000 =
€ 189.000 |
1,63% x € 189.000 | € 3.081 |
2 | € 900.000 | 79% x € 900.000 =
€ 711.000 |
5,39% x € 711.000 | € 38.323 |
3 | € 250.000 | 100% x € 250.000 =
€ 250.000 |
5,39% x € 250.000 | € 13.475 |
Totaal voordeel box 3 | € 57.032 |
De berekening van uw voordeel in de 1e schijf gaat zo:
Voor 67% x € 75.000 = € 50.250 geldt het percentage van 1,63%.
Uw voordeel is dus 1,63% x € 50.250 = € 819.
Voor 33% x € 75.000 = € 24.750 geldt het percentage van 5,39%.
Uw voordeel is dus 5,39% x € 24.750 = € 1.334.
Uw voordeel in de 1e schijf is in totaal € 2.153 (€ 819 + € 1.334).
De berekening van uw voordeel in de 2e schijf gaat zo:
Voor 21% x € 900.000 = € 189.000 geldt het percentage van 1,63%.
Uw voordeel is dus 1,63% x € 189.000 = € 3.081.
Voor 79% x € 900.000 = € 711.000 geldt het percentage van 5,39%.
Uw voordeel is dus 5,39% x € 711.000 = € 38.323.
Uw voordeel in de 2e schijf is in totaal € 3.081 + € 38.323 = € 41.404.
De berekening van uw voordeel in de 3e schijf gaat zo:
Voor 100% van € 250.000 = € 250.000 geldt het percentage van 5,39%.
Uw voordeel is dus 5,39% x € 250.000 = € 13.475.
De berekening van de belasting over uw voordeel in box 3 gaat zo:
Uw voordeel in box 3 is in totaal € 2.153 + € 41.404 + € 13.475 = € 57.032.
U betaalt over dit voordeel 30% belasting = € 17.110.