Voorbeeld: spaargeld met fiscale partner - ieder helft van grondslag (2017)
U hebt een fiscale partner en u hebt samen € 250.000 spaargeld. U hebt geen schulden.
Uw grondslag sparen en beleggen is dan € 250.000 - € 50.000 heffingsvrij vermogen = € 200.000.
U kiest ervoor om ieder € 100.000 op te geven.
Wij berekenen uw voordeel aan de hand van de schijven in box 3.
Volgens de Tabel berekening voordeel uit vermogen over 2017, valt€ 75.000 in de 1e schijf en € 25.000 in de 2e schijf.
Deze berekening maakt u zowel voor uzelf als voor uw fiscale partner.
Schijven in box 3 |
Totaalbedrag in schijf |
Verdeling bedrag in schijf |
Percentage |
Voordeel |
---|---|---|---|---|
1 |
€ 75.000 |
67% × € 75.000 = € 50.250 |
1,63% × € 50.250 |
€ 819 |
1 |
€ 75.000 |
33% × € 75.000 = € 24.750 |
5,39% × € 24.750 |
€ 1.334 |
2 |
€ 25.000 |
21% × € 25.000 = € 5.250 |
1,63% × € 5.250 |
€ 85 |
2 |
€ 25.000 |
79% × € 25.000 = € 19.750 |
5,39% × € 19.750 |
€ 1.064 |
Totaal voordeel box 3 |
€ 3.302 |
De berekening van uw voordeel en die van uw fiscale partner in de 1e schijf gaat zo:
Voor 67% × € 75.000 = € 50.250 geldt het percentage van 1,63%.
Uw voordeel is dus 1,63% x € 50.250 = € 819.
Voor 33% × € 75.000 = € 24.750 geldt het percentage van 5,39%.
Uw voordeel is dus 5,39% × € 24.750 = € 1.334.
Uw voordeel in de 1e schijf is in totaal € 2.153 (€ 819 + € 1.334).
Het voordeel van uw fiscale partner in de 1e schijf is in totaal € 2.153 (€ 819 + € 1.334)
De berekening van uw voordeel en die van uw fiscale partner in de 2e schijf gaat zo:
Voor 21% × € 25.000 = € 5.250 geldt het percentage van 1,63%.
Uw voordeel is dus 1,63% × € 5.250 = € 85.
Voor 79% × € 25.000 = € 19.750 geldt het percentage van 5,39%.
Uw voordeel is dus 5,39% × € 19.750 = € 1.064.
Uw voordeel in de 2e schijf is in totaal € 85 + € 1.064 = € 1.149.
Het voordeel van uw fiscale partner in de 2e schijf is in totaal € 85 + € 1.064 = € 1.149.
De berekening van de belasting over uw voordeel en van uw fiscale partner in box 3 gaat zo:
Uw voordeel in box 3 is in totaal € 2.153 + € 1.149 = € 3.302.
U betaalt over dit voordeel 30% belasting = € 991.
Het voordeel van uw fiscale partner in box 3 is in totaal € 2.153 + € 1.149 = € 3.302.
Uw fiscale partner betaalt over dit voordeel ook 30% belasting = € 991.