Ik heb tijdelijk 2 woningen - hoe zit het dan met de hypotheekrenteaftrek?
Hebt u tijdelijk 2 woningen, bijvoorbeeld omdat uw oude huis nog te koop staat? Kijk hoe het dan zit met de renteaftrek van uw hypotheek.
-
Ik ben verhuisd en mijn oude huis staat nog te koop
Dan mag u ook voor uw oude woning de hypotheekrente nog aftrekken in het jaar waarin u verhuist en de 3 jaren daarna. Zelfs nu u niet meer in het huis woont. U moet wel aan een paar voorwaarden voldoen:
- Het huis staat te koop.
- Het huis staat leeg en u verhuurt het niet.
- Het huis was in het jaar van verhuizing of in 1 van de 3 voorgaande jaren uw hoofdverblijf.
-
Ik ga verhuizen maar woon nog niet in mijn nieuwe koophuis
Dan mag u voor uw nieuwe woning de hypotheekrente al aftrekken. Ook al woont u er nog niet. U moet wel aan een paar voorwaarden voldoen:
- Het huis staat leeg of is in aanbouw.
- U gaat in de loop van het jaar in het huis wonen of in één van de 3 jaren daarna.
-
Ik heb een overbruggingshypotheek
Hebt u een overbruggingshypotheek? Dan is de rente daarvan aftrekbaar. U hoeft niet verplicht af te lossen op de lening. De renteaftrek geldt voor de maximale looptijd van de overbruggingshypotheek. Is de oude woning verkocht? Dan lost u eerst de overbruggingshypotheek af. Op dat moment vervalt de renteaftrek voor deze lening.
Voorbeeld
U verhuist in 2024 naar een nieuwbouwwoning van € 250.000. U heeft de oude woning leeg en te koop staan. U verwacht voor de woning € 200.000 te krijgen bij verkoop. De hypotheek op de oude woning is € 150.000. U heeft een overbruggingshypotheek van € 50.000. De rente is aftrekbaar. U hoeft op de overbruggingshypotheek niet af te lossen tot de oude woning is verkocht.