Betalen vanaf een g-rekening
De Belastingdienst is op 1 mei 2026 overgestapt van ING naar Rabobank. Vanaf die datum is het rekeningnummer van de Belastingdienst gewijzigd dat is bedoeld voor betalingen vanaf uw g-rekening. Betaal bedragen vanaf uw g-rekening aan de Belastingdienst daarom vanaf 1 mei 2026 naar het nieuwe rekeningnummer bij Rabobank.
Let op!
Op 1 november sluit het oude ING-rekeningnummer voor betalingen vanaf een g‑rekening.
Ook als u belasting van ons terugkrijgt, gaan we die teruggaven aan uw onderneming vanaf een Rabobank-rekeningnummer doen.
Nieuwe rekeningnummer g-rekening
Hieronder ziet u het rekeningnummer van de Belastingdienst voor de betalingen vanaf uw g-rekening:
- Vanaf 1 mei 2026: NL04 RABO 0200 1445 45
- Voor 1 mei: NL78 INGB 0000 4440 40
Op Betaalgegevens Belastingdienst voor zakelijke belastingen staan alle nieuwe rekeningnummers voor de zakelijke belastingen.
Bereid uw onderneming voor op deze overstap
Zorg ervoor dat u uw betalingen vanaf 1 mei 2026 doet op het rekeningnummer van Rabobank. Bijvoorbeeld door na te gaan waar in uw administratie, uw online bankierenomgeving of software het rekeningnummer moet worden aangepast en wat hier voor nodig is.