In 4 stappen online aangifte doen voor de schenkbelasting

Online aangifte doen voor de schenkbelasting is niet zo moeilijk. Helemaal niet als u vooraf al uw gegevens bij de hand hebt. U doet aangifte als u een schenking ontvangt. Dus niet als u de schenker bent. Met deze instructie doet u in 4 stappen aangifte schenkbelasting op Mijn Belastingdienst.

U kunt de aangifte pas ondertekenen en indienen nadat u de schenking daadwerkelijk hebt gekregen. Anders kunnen we de aangifte niet verwerken.

Let op!
U kunt bij de Belastingdienst alleen nog inloggen met de DigiD app of met een sms-controle. Download de DigiD app of activeer de sms-controle in Mijn DigiD. Lees op digid.nl hoe u de sms-controle activeert.
  1. Voorbereiden

    Een goede voorbereiding is het halve werk. Als u alles bij de hand hebt, is de aangifte schenkbelasting zó gedaan.

    Welke gegevens hebt u nodig bij het invullen van uw aangifte?

    DigiD kwijt? Vraag meteen een nieuwe aan

    DigiD aanvragen

    Wilt u de schenker aangifte laten doen?

    Vraag dan een machtiging aan voor de schenker. Lees hoe dat werkt bij DigiD Machtigen.

    Alles bij de hand? Ga naar stap 2

  2. Inloggen en formulier kiezen

    Om online aangifte te doen op Mijn Belastingdienst moet u eerst inloggen.
    Inloggen op Mijn Belastingdienst

    Kies op de pagina 'Inloggen op Mijn Belastingdienst' voor 'Inloggen' en dan het tabblad: 'Inloggen voor mijzelf'

    Kies 'Inloggen voor iemand anders' als u voor iemand anders de aangifte schenkbelasting wilt invullen. Dat kan als u gemachtigd bent.

    Kies 'Inloggen met DigiD'

    U ziet eerst de tussenpagina 'Hoe wilt u inloggen?' met 3 opties:

    • Inloggen met de DigiD app
    • Inloggen met gebruikersnaam en wachtwoord
    • Inloggen met identiteitskaart

    Nadat u bent ingelogd, ziet u op 'Mijn Belastingdienst' uw persoonlijke pagina.

    Kies 'Schenkbelasting'

    Kies het belastingjaar en klik op 'Aangifte schenkbelasting doen'

    Ga vervolgens naar stap 3

  3. Aangifte invullen

    U kunt nu de aangifte invullen.

    Klaar met een pagina?

    Klik dan op 'Akkoord'. Dat staat rechts onderaan op elke pagina. Uw gegevens worden opgeslagen en er opent een nieuwe pagina.

    Wilt u tussendoor even stoppen?

    Klik op 'Opslaan' en daarna op 'Afsluiten'. Bij de vraag of u wilt afsluiten, klikt u op 'Ok'. Alles wordt bewaard, en u kunt weer verder wanneer u dat wilt.

    Als u 15 minuten niets doet, logt Mijn Belastingdienst automatisch uit. Geen zorgen: alle gegevens worden eerst opgeslagen.

    Alles ingevuld? Ga dan naar stap 4

  4. Ondertekenen en verzenden

    Als de aangifte helemaal is ingevuld, komt u uit bij 'Overzicht'.

    Klik op 'Opslaan en naar ondertekenen'

    U komt dan op de pagina 'Ondertekenen en verzenden'.

    Ondertekenen en verzenden

    Hier logt u weer in met uw DigiD om uw aangifte te ondertekenen.

    Ondertekenen klaar? Klik tot slot op de knop 'Verzenden'

    U bent nu klaar. Want u ziet nu de pagina 'Ontvangstbevestiging'. En dat betekent dat we uw aangifte hebben ontvangen.

    Dank u wel.

    U krijgt zo snel mogelijk bericht van ons.

Tip!

Nadat u uw aangifte hebt verzonden, kunt u uw aangifte schenkbelasting altijd bekijken op Mijn Belastingdienst. U hoeft alleen in te loggen op Mijn Belastingdienst.

Lukt online aangifte doen niet?

Bijvoorbeeld omdat u geen DigiD hebt? Dan kunt ook gebruikmaken van het aangifteformulier in pdf-vorm:

De aangifte schenkbelasting 2023 is op dit moment niet beschikbaar.

Wilt u aangifte schenkbelasting doen vanwege een schenking in 2018 of eerder? Dat kan alleen op papier. Bestel het aangifteformulier via de BelastingTelefoon Schenken: 0800 - 235 83 54.

Javascript staat uit in deze internetbrowser. U moet Javascript activeren om onze internetsite te zien.