Het vermogen voor toeslagen als uw partner is overleden - wat moet u weten?

Is uw partner overleden? En hadden jullie samen spaargeld of ander vermogen? Dat kan gevolgen hebben voor uw toeslag. Lees waarop u moet letten.

Is uw vermogen te hoog? Dan kunt u geen huurtoeslag, zorgtoeslag of kindgebonden budget krijgen. Voor de kinderopvangtoeslag is er geen maximaal vermogen.

In het jaar dat uw partner is overleden, mag u maximaal het vermogen voor 1 persoon hebben. Dit is minder dan het bedrag dat u samen mocht hebben. Dit heeft misschien gevolgen voor uw toeslag van dit jaar. Of voor uw toeslag van komend jaar.

Kijk hoe hoog uw vermogen zonder toeslagpartner mag zijn

Uw partner is in 2026 overleden

Het vermogen van uw toeslagpartner telt in 2026 niet meer mee omdat u niet het hele jaar toeslagpartners bent. Dat betekent dat we alleen kijken naar uw eigen vermogen op 1 januari 2026. Komt u boven het maximale vermogen voor 1 persoon? Dan hebt u geen recht op toeslag. U moet dan de toeslag terugbetalen die u dit jaar al hebt gekregen.

Doet u belastingaangifte?

Uw vermogen op 1 januari 2026 weten we pas nadat u uw belastingaangifte hebt gedaan. Dus meestal pas volgend jaar. Schat u nu al in dat uw vermogen te hoog is om toeslag te krijgen? Geef dit dan door met Mijn toeslagen. Wij stoppen dan uw toeslag voorlopig. En we vragen u de toeslag die u al hebt gekregen, terug te betalen. Bij de definitieve berekening kijken we of u recht hebt op toeslag. Als dat zo is, betalen we uw toeslag alsnog uit.

Let op

Kiest u er straks bij de belastingaangifte voor om heel het jaar fiscale partners te zijn? Lees hoe u het beste het vermogen over u beiden kunt verdelen.

Kregen jullie geen toeslag?

Kregen jullie geen toeslag omdat het gezamenlijke vermogen te hoog was? Ga dan na of u dit jaar misschien wel toeslag kunt krijgen.

Uw toeslag in 2027

Voor uw toeslag in 2027 kijken we naar uw vermogen op 1 januari 2027. Komt u boven het maximale vermogen? Dan hebt u geen recht op toeslag. Hoeveel vermogen u in 2027 mag hebben, staat uiterlijk eind november op onze website. Schat u in dat uw vermogen op 1 januari 2027 te hoog is om toeslag te krijgen? Geef dit dan door met Mijn toeslagen. Wij stoppen dan volgend jaar automatisch de uitbetaling van uw toeslag als u er geen recht meer op hebt. U voorkomt daarmee dat u later toeslag moet terugbetalen.

Javascript staat uit in deze internetbrowser. U moet Javascript activeren om onze internetsite te zien.