Wat betekent de overstap voor u?

De Belastingdienst is op 1 mei 2026 overgestapt van ING naar Rabobank. Daarom hebben we nieuwe rekeningnummers bij Rabobank. Moet u een bedrag betalen? In de betaalinformatie die u van ons krijgt bij de belastingaanslag of rekening staat altijd het juiste rekeningnummer.

Lees meer over wat de overstap voor u betekent. Of bekijk de video 'De Belastingdienst stapt over naar de Rabobank' onderaan deze pagina.

Tip!

Kijk waar u onze rekeningnummers hebt opgeslagen. Bijvoorbeeld in uw administratie of in het adresboek van uw internetbankieren. Als u dan betaalinformatie van ons krijgt met een nieuw Rabobank-rekeningnummer, kunt u het oude rekeningnummer gelijk vervangen.

Wat moet u door de overstap wel of niet aanpassen bij uw betaling?

Betaalt u via automatische incasso of iDEAL | Wero via uw Overzicht betalen en ontvangen of Mijn Belastingdienst Zakelijk? Dan hoeft u zelf niets aan te passen. Maar als u op een andere manier betaalt, moet u mogelijk wel iets doen. U leest daarover meer bij Wat moet u door de overstap wel of niet aanpassen bij uw betaling?.

Belastingteruggaven

Wij maken belastingteruggaven vanaf 1 mei 2026 steeds vaker aan u over vanaf het nieuwe rekeningnummer: NL04 RABO 0200 1122 44.

Uitbetalingen voorlopige aanslag

Wanneer wij het geld naar u overmaken en vanaf welk rekeningnummer, leest u bij Betaaldatums voorlopige aanslag.

Let op voor phishing

Staat er een ander rekeningnummer? En twijfelt u of het van ons is? Volg dan het stappenplan op belastingdienst.nl/phishing en controleer altijd of het rekeningnummer staat in de lijst met alle rekeningnummers van de Belastingdienst.

Video 'De Belastingdienst stapt over naar de Rabobank'

Javascript staat uit in deze internetbrowser. U moet Javascript activeren om onze internetsite te zien.