Opgaaf startende onderneming (niet ingeschreven in het Handelsregister)

Downloaden

De pdf kunt u lezen met Adobe Reader. Deze kunt u downloaden op de website van Adobe. Wij zijn niet verantwoordelijk voor de installatie en het gebruik van de reader. Wanneer u andere software dan de Adobe Reader gebruikt om een formulier op onze website te openen, kunnen er fouten in het formulier ontstaan.

Bent u een startende ondernemer? Dan moet u zich in principe inschrijven bij KVK. Op de website van KVK leest u of u voldoet aan de inschrijfvoorwaarden. Zo niet, dan moet u zich bij ons inschrijven.

Online aanmelden

Moet u zich inschrijven bij de Belastingdienst? Dan kunt u gebruik maken van de onderstaande online formulieren:

Hebt u een buitenlands woon- of vestigingsadres? Of een buitenlandse rechtsvorm? Gebruik dan het formulier Aanmelding onderneming buitenland.

Aanmelden via pdf

Wilt u zich liever aanmelden via bovenstaand pdf-formulier? Dan kunt u deze het beste op uw computer invullen (wij kunnen een goede werking op een tablet of smartphone niet garanderen). Hiervoor hebt u Adobe Reader versie 9.0 of hoger nodig. Daarna moet u het formulier afdrukken, ondertekenen en versturen.

Lukt het niet om het formulier op uw computer in te vullen? Sla het formulier dan eerst op. Dit doet u door met de rechtermuisknop op de link van het formulier te klikken en te kiezen voor 'Doel opslaan' (deze term kan per browser anders zijn).

Stuur het formulier naar:

Belastingdienst
Postbus 2891
6401 DJ  Heerlen

Wanneer hoort u van ons?

Wij verwerken uw opgaaf (online en pdf) binnen 10 werkdagen in onze administratie. Daarbij gaan wij uit van de opgegeven startdatum van uw onderneming. Nadat wij uw opgaaf hebben verwerkt, krijgt u van ons bericht over de belastingen waarmee u te maken krijgt.

Javascript staat uit in deze internetbrowser. U moet Javascript activeren om onze internetsite te zien.