Dwangsom bij niet tijdig beslissen

Downloaden

De pdf kunt u lezen met Adobe Reader. Deze kunt u downloaden op de website van Adobe. Wij zijn niet verantwoordelijk voor de installatie en het gebruik van de reader. Wanneer u andere software dan de Adobe Reader gebruikt om een formulier op onze website te openen, kunnen er fouten in het formulier ontstaan.

Let op!

Gaat het om een toeslag? Gebruik dan het formulier Ingebrekestelling bij niet tijdig beslissen (toeslagen).

Waarom dit formulier?

Als u een aanvraag (zoals een aanvraag om een voorlopige aanslag te wijzigen) of bezwaar (zoals een bezwaar tegen een aanslag) bij de Belastingdienst indient, hoort u binnen de wettelijke termijn een beslissing van ons te ontvangen.

Hebt u niet binnen de wettelijke termijn een beslissing van ons ontvangen op een aanvraag, verzoek of bezwaar? Dan kunt u met dit formulier:

  • ons in gebreke stellen (daarmee zegt u dat wij te laat zijn met beslissen)
  • ons verzoeken om binnen 2 weken alsnog een beslissing te nemen
  • aangeven dat u een dwangsom eist, als u binnen 2 weken na de datum op dit formulier geen beslissing ontvangt

Weet u niet zeker of wij te laat zijn met beslissen? Lees dan meer bij:

Invullen, afdrukken en opsturen

Druk het ingevulde formulier af, onderteken het en stuur het in een envelop met postzegel naar:

Belastingdienst
t.a.v. Ingebrekestellingenteam Arnhem
Postbus 4660
6803 EP  Arnhem

Vermeld op de envelop 'Dwangsom'.

Javascript staat uit in deze internetbrowser. U moet Javascript activeren om onze internetsite te zien.