Ontvanger beleggingsdividend in het buitenland: vrijstelling dividendbelasting

Bent u geen inwoner van Nederland of is uw organisatie gevestigd buiten Nederland? En keert een vennootschap die is gevestigd in Nederland beleggingsdividend aan u uit? Dan is het dividend misschien (gedeeltelijk) vrijgesteld van dividendbelasting.

Of er een vrijstelling geldt en hoe u die kunt aanvragen, hangt af van het land waarin u woont of waar uw organisatie is gevestigd.

U bent een ontvanger in een verdragsland

Ontvangt u of uw organisatie beleggingsdividend van een organisatie die in Nederland gevestigd is? Dan hebt u of uw organisatie mogelijk recht op (gedeeltelijke) vrijstelling, wanneer dit is afgesproken in het belastingverdrag tussen dat land en Nederland.

U vraagt de (gedeeltelijke) vrijstelling aan met het formulier IB 92 (Gedeeltelijke) vrijstelling dividendbelasting (universeel).

U bent een ontvanger in de VS

Is uw organisatie gevestigd in de VS en verstrekt uw organisatie pensioenuitkeringen of andere werknemersvoordelen? En ontvangt uw organisatie beleggingsdividend van een vennootschap die is gevestigd in Nederland? Dan kan uw organisatie recht hebben op vrijstelling van de dividendbelasting volgens het belastingverdrag tussen Nederland en de VS.

U vraagt de vrijstelling aan met het formulier IB 96 Verzoek om algehele vrijstelling van dividendbelasting voor pensioenfondsen (USA).

Om vrijstelling te mogen aanvragen, moet uw organisatie ook een woonplaatsverklaring van de VS hebben. Hiervoor gebruikt u het formulier Form 6166 - Certification of U.S. Tax Residency.

Vrijgestelde organisatie: kwalificatiebeschikking

Is uw organisatie gevestigd buiten Nederland en daar niet onderworpen aan een winstbelasting? En zou uw organisatie bij vestiging in Nederland ook niet onderworpen zijn aan vennootschapsbelasting? Dan kan uw organisatie misschien vrijstelling van dividendbelasting krijgen.

Voorwaarden voor vrijstelling

Om een vrijstelling van dividendbelasting te krijgen, moet uw organisatie (een kopie van) een geldige kwalificatiebeschikking hebben en geen beleggingsactiviteiten verrichten. Uw organisatie moet ook de uiteindelijk gerechtigde van de opbrengst zijn.

Is uw organisatie gevestigd buiten de EU? Dan geldt als aanvullende voorwaarde dat het vestigingsland met Nederland een verdrag heeft over uitwisseling van informatie.

U vraagt een kwalificatiebeschikking aan via Mijn Belastingdienst Zakelijk.

Veelgestelde vragen kwalificatiebeschikking

Misschien hebt u na het lezen van deze informatie nog vragen. Bijvoorbeeld:

  • Wat moet ik doen als de kwalificatiebeschikking van mijn organisatie (bijna) is verlopen?
  • Hoe geef ik wijzigingen door die invloed hebben op de geldigheid van mijn kwalificatiebeschikking?

De antwoorden op deze én andere vragen vindt u op Mijn Belastingdienst Zakelijk bij de veelgestelde vragen.

Javascript staat uit in deze internetbrowser. U moet Javascript activeren om onze internetsite te zien.