Automatisch uitbreiden van machtigingsregistraties
De Belastingdienst breidt de registratie van machtigingen met ingang van 2026 in 2 ronden automatisch uit.
Hebt u een doorlopende machtiging? Dan breiden we de registratie voor Serviceberichten Aanslag in juli onder voorwaarden automatisch voor u uit naar 2026, zonder dat wij uw klant een brief sturen.
Is uw machtiging om een Servicebericht Aanslag 2025 te ontvangen bij Logius geregistreerd? En was die registratie actief op 1 augustus 2025? Dan hebben wij deze registratie in augustus 2025 onder voorwaarden automatisch voor u uitgebreid naar 2026. Dit proces is in 2025 voor het laatst uitgevoerd.
Hebt u een doorlopende machtiging inkomstenbelasting? Dan breiden we de registratie voor de gegevens van de vooraf ingevulde aangifte in december onder voorwaarden automatisch voor u uit naar 2025, zonder dat wij uw klant een brief sturen.
Wat is automatisch uitbreiden?
Een registratie van een machtiging voor Serviceberichten Aanslag geldt voor digitale berichten over belastingen van 1 klant over 1 soort belasting en 1 aangiftejaar, bijvoorbeeld de inkomstenbelasting 2025. U moet uw machtiging om Serviceberichten Aanslag te ontvangen voor ieder aangiftejaar laten registreren. Maar dit geldt niet altijd. Want voor de registratie van bepaalde machtigingen nemen wij het initiatief. Dit noemen we automatisch uitbreiden. U hoeft dus niet zelf een registratie aan te vragen.
Automatisch uitbreiden gebeurt vanaf 1 december 2025 alleen op basis van een actieve registratie van een doorlopende machtiging. U moet deze registratie zelf aanvragen als u dit nog niet hebt gedaan.
Welke registraties breiden wij automatisch uit?
In juli breiden wij registraties uit op basis van doorlopende machtigingen die voldoen aan de volgende voorwaarde:
- De machtigingsregistratie is op 1 juli 2025 actief: de registratie is niet in behandeling, afgewezen of ingetrokken.
Wij sturen uw klant geen brief.
Hieronder ziet u welke registraties wij in juli automatisch uitbreiden.
|
Registratie van een doorlopende machtiging |
Automatische uitbreiding naar |
|---|---|
|
Inkomstenbelasting |
Inkomstenbelasting 2026 |
|
Vennootschapsbelasting |
Vennootschapsbelasting 2026 |
|
Btw |
Btw 2026 |
In augustus 2025 hebben wij registraties uitgebreid op basis van machtigingen voor Serviceberichten Aanslag 2025 die voldeden aan de volgende 3 voorwaarden:
- De machtigingsregistratie was op 1 juli 2025 actief: de registratie was niet in behandeling, afgewezen of ingetrokken.
- Er was in juli 2025 geen machtiging voor het aangiftejaar 2026 geregistreerd op basis van een doorlopende machtiging.
- U had niet eerder een registratie van uw machtiging aangevraagd voor het aangiftejaar 2026.
Wij hebben uw klant een brief gestuurd om toestemming te vragen om uw machtiging voor een nieuw aangiftejaar te registreren.
Hieronder ziet u welke registraties wij in augustus automatisch uit hebben gebreid.
|
Registratie van een machtiging |
Automatische uitbreiding naar |
|---|---|
|
Inkomstenbelasting 2025 |
Inkomstenbelasting 2026 |
|
Vennootschapsbelasting 2025 |
Vennootschapsbelasting 2026 |
|
Btw 2025 |
Btw 2026 |
In december breiden wij de registratie uit op basis van doorlopende machtigingen die voldoen aan de volgende voorwaarde:
- De registratie van de doorlopende machtiging is op 1 december 2025 actief: de registratie is niet in behandeling, afgewezen of ingetrokken.
Wij sturen uw klant geen brief.
Hieronder ziet u welke registratie wij in december automatisch uitbreiden.
|
Registratie van een doorlopende machtiging |
Automatische uitbreiding naar |
|---|---|
|
Inkomstenbelasting |
Gegevens van de vooraf ingevulde aangifte 2025 |
Status in software volgen
Vraagt u een machtigingsregistratie aan die op ons initiatief al is aangevraagd omdat wij de registratie voor u willen uitbreiden? Dan krijgt u hiervan een melding in uw software. U hoeft dan niets te doen. In uw software kunt u de status van de registratie volgen.