Voorbeeld: alleenstaande met € 1.255.000 vermogen (2018)
U bent alleenstaand en hebt € 1.255.000 vermogen. U hebt geen schulden. Uw grondslag sparen en beleggen is dan € 1.255.000 - € 30.000 heffingsvrij vermogen = € 1.225.000.
Wij berekenen uw voordeel aan de hand van de schijven in box 3.
Volgens de Tabel berekening voordeel uit vermogen over 2018, valt
€ 70.800 in de 1e schijf,
€ 907.200 in de 2e schijf en
€ 247.000 in de 3e schijf.
Schijven in box 3 |
Totaalbedrag in schijf |
Verdeling bedrag in schijf |
Percentage | Voordeel |
---|---|---|---|---|
1 | € 70.800 | 67% x € 70.800 = € 47.436 |
0,36% x € 47.436 |
€ 170 |
1 | € 70.800 | 33% x € 70.800 = € 23.364 |
5,38% x € 23.364 |
€ 1.256 |
2 | € 907.200 | 21% x € 907.200 = € 190.512 |
0,36% x € 190.512 |
€ 685 |
2 | € 907.200 | 79% x € 907.200 = € 716.688 |
5,38% x € 716.688 |
€ 38.557 |
3 | € 247.000 | 100% x € 247.000 = € 247.000 |
5,38% x € 247.000 |
€ 13.288 |
Totaal voordeel box 3 |
€ 53.956 |
De berekening van uw voordeel in de 1e schijf gaat zo:Voor 67% x € 70.800 = € 47.436 geldt het percentage van 0,36%.
Uw voordeel is dus 0,36% x € 47.436 = € 170.
Voor 33% x € 70.800 = € 23.364 geldt het percentage van 5,38%.
Uw voordeel is dus 5,38% x € 23.364 = € 1.256.
Uw voordeel in de 1e schijf is in totaal € 1.426 (€ 170 + € 1.256).
De berekening van uw voordeel in de 2e schijf gaat zo:Voor 21% x € 907.200 = € 190.512 geldt het percentage van 0,36%.
Uw voordeel is dus 0,36% x € 190.512 = € 685.
Voor 79% x € 907.200 = € 716.688 geldt het percentage van 5,38%.
Uw voordeel is dus 5,38% x € 716.688 = € 38.557.
Uw voordeel in de 2e schijf is in totaal € 685 + € 38.557 = € 39.242.
De berekening van uw voordeel in de 3e schijf gaat zo:Voor 100% van € 247.000 = € 247.000 geldt het percentage van 5,38%.
Uw voordeel is dus 5,38% x € 247.000 = € 13.288.
De berekening van de belasting over uw voordeel in box 3 gaat zo:Uw voordeel in box 3 is in totaal € 1.426 + € 39.242 + € 13.288 = € 53.956.
U betaalt over dit voordeel 30% belasting = € 16.186.